Home

2019-12-20/21 Dyplom uznana dla sensei Jerzego Sapieli

W dniu 2019-12-19 w Szklarskiej Porębie miała miejsce uroczystość przekazania dyplomu dla sensi Jerzego Sapieli w uznaniu wyjątkowych zasług w wykorzystaniu sportu dla promocji wzajemnego zrozumienia oraz pogłębiania przyjaznych relacji między Japonią i innymi krajami.

Dyplom przyznany został przez Ministra Spraw Zagranicznych Japonii Pana Kono Taro, a wręczył go Radca, Zastępca Szefa Misji Ambasady Japonii w Polsce Pan Satoru Takahashi.

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Szklarskiej Poręby, członkowie Rady Miasta, przedstawiciele władz kościelnych, urzędnicy samorządowi, przedstawiciele firm i organizacji regionalnych, a także członkowie Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido.

Wyjątkowym gościem był Pan Jacek Kozłowski prezes Fundacji Heiwa, która od lat wspiera działania Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido.

Dodatkowo Rada Miasta Szklarskiej Poręby uhonorowała sensei Jerzego Sapielę tytułem Zasłużony dla Szklarskiej Poręby.

Następnego dnia odbyła się wizyta Pana Satoru Takahashi w dojo sensie Jerzego Sapieli w Szklarskiej Porębie, gdzie wśród członków Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido i zaproszonych gości przedstawiciel Ambasady Japońskiej miał możliwość zapoznania się z historią pracy sensei Sapieli.

Gratulujemy serdecznie tak znacznego uznania pracy naszego mistrza, który przez ponad 40 lat zajmuje się krzewieniem aikido w Polsce i poza jej granicami.

Dyplom uznania dla sensei Jerzego Sapieli