Home Dokumenty PFA 2010.09.14 List Prezydenta PFA

2010.09.14 List Prezydenta PFA

Koledzy,

Władze PFA podjęły decyzję o organizacji głównej imprezy obchodów 35-lecia aikido w Polsce w Złotowie.

W dniach 26-27 marca 2011 roku będziemy świętować 35-lecie polskiego ruchu aikido. Z tej okazji odbędzie się Międzynarodowe Seminarium Aikido, które poprowadzi Sensei Hiroshi ISOYAMA 8 Dan. Odbędą się też specjalne pokazy w wykonaniu polskich adeptów aikido oraz zaproszonych gości zagranicznych. Myślą przewodnią obchodów będzie hasło "Dwa pokolenia na macie". W polskim aikido mamy bowiem wiele przykładów, kiedy obok siebie ćwiczą na sali rodzice i dzieci, przy czym i jedni, i drudzy noszą hakamy i czarne pasy. Mamy też wspaniale prezentujące się trzecie pokolenie, czyli nasze grupy dziecięce, którym podczas tych obchodów chcielibyśmy poświęcić więcej uwagi. Bardzo nam zależy przygotowaniu ciekawych pokazów grup dziecięcych.

 Złotów odgrywa szczególną rolę w historii polskiego aikido, bo tu właśnie ponad 30 lat temu mieścił się pierwszy sekretariat organizacyjny grupy instruktorów będących pionierami aikido w naszym kraju. Warto zatem wszystkim przypomnieć o historycznych związkach Złotowa z aikido.

Szczegółowy program jest w tej chwili opracowywany.

Bardzo proszę o przesłanie do sekretariatu propozycji nazwisk zagranicznych gości specjalnych obchodów (aktualne dane kontaktowe), do których PFA wystosuje imienne zaproszenie do udziału w obchodach.

Proszę o zarezerwowanie daty obchodów i nieorganizowanie imprez klubowych w tym terminie.

 

Prezydent PFA,
Jerzy Pomianowski