Home Historia artykułów 2007.04.14-15 Staż z Philippe Orban 6 dan aikikai w Jeleniej Górze

2007.04.14-15 Staż z Philippe Orban 6 dan aikikai w Jeleniej Górze

W dniach 2007.04.14-15 w Jeleniej Górze odbył się staż zorganizowany przez Karkonoskie Stowarzysenie Aikido. Prowadzącym staż był Philippe Orban 6 dan aikikai zaproszony specjalnie w tym celu.

Philippe Orban prowadzi swoją sekcję w Lipsku i stamtąd też przyjechał do nas wraz ze swoimi uczniami.

W stażu uczestniczyło ok 40 osób w tym 5 gości z Niemiec. W czasie dwóch dni zajęć sensei Orban starał się przekazać wiedzę dotyczącą wykonywania różnych technik treningowych. W ćwiczeniach proponowanych przez mistrza dominował odpowiedni timing, wyczucie sfery własnej oraz sfery przeciwnika, a także umiejętność zachowania odpowiedniego luzu w ćwiczeniach. W ruchach dominowała duża szybkość i pełne zdecydowanie. Po zajęciach odbyły się wspólne spotkania, które pozwoliły na nawiązanie kontaktów z naszymi gośćmi.

W imieniu Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido chcemy podziękować osobom, które zajęły się przygotowaniem stażu. W szczególności podziękowania należą się: sensei Jerzemu, Adrianowi, Konradowi, Piotrkowi, Maćkowi, Wojtkowi, Asi, Jackowi, Magdzie oraz wszystkim życzliwym, którzy wspomagali i życzyli dobrze naszemu przedsięwzięciu.

Galeria ze stażu :)