Home Historia artykułów 2012-11-10 Przekazanie słupa pokoju

2012-11-10 Przekazanie słupa pokoju

W dniu 2012-11-10 w Szklarskiej Porębie odbyła się uroczystość przekazania słupa pokoju dla aikido dojo Mała Iwama prowadzonego przez sensei Jerzego Sapielę.
Ogranizację Goi Fundation, która przekazała słup pokoju reprezentowali:
pan profesor Hideo Nakazawa, pani Michiko Nakazawa, pan Mitsuru Ooba oraz pan Hiroyoshi Kawagishi.
Fundacja zajmuje się rozpowszechnianiem idei "Niech pokój będzie na ziemi". Jednym ze sposobów szerzenia tego przesłania jest stawianie słupów pokoju na całym świecie. Słup ma ok 2 m wysokości a na jego czterech bokach namalowane są napisy "Niech pokój będzie na ziemi" w czterech różnych językach.
Przekazaniu słupa pokoju towarzyszyły pokazy akikido, które zostały przygotowane przez Karkonoskie Stowarzyszenie Aikido. Pokazy oglądała również rzesza przybyłych gości, wśród których znaleźli się również zaproszeni mnisi ze wspólnoty buddyjskiej w Szklarskiej Porębie. Po pokazach nastąpiła prowadzona przez gości z Japonii wspólna modlitwa o pokój na świecie. Mieliśmy też możliwość współtworzenia mandali, oglądnięcia pokazu sztuki kaligrafii japońskiej, wysłuchania prezentacji muzycznej oraz obejrzenia umiejętności malarskich. Następnie goście zostali zaproszeni do odwiedzenia wspólnoty buddyjskiej. Kolejnym punktem sobotniego programu było przekazanie słupa pokoju dla Ośrodka Sportów Zimowych w Jakuszycach, gdzie przy spotkaniu z panem Julianem Gozdowskim goście dowiedzieli się wielu informacji na temat Polany Jakuszyckiej i Biegu Piastów.
W imieniu Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido chcemy serdecznie podziękować przedstawicielom Goi Foundation oraz wszystkim współtwórcom ceremonii i przybyłym gościom za organizację i wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła temu wydarzeniu. Mamy nadzieję, że przesłanie pokoju będzie wzrastało również w nas.

 

Karkonoskie Stowarzyszenie Aikido Jelenia Góra