Home Historia artykułów 2013-03-16/17 Warsztaty Wiosenne Przebudzenie

2013-03-16/17 Warsztaty Wiosenne Przebudzenie

Wiosenne Przebudzenie

Warsztat poprowadzą

Isao Nishinaka i Sonoko Tanaka

16-17 marca 2013r. w godz. 10-18 (sobota), i 10-17 (niedziela).


Isao Nishinaka przez wiele lat praktykował nauki przekazane przez Masahisa Goi (1916-1980) japońskiego filozofa i nauczyciela duchowego oraz jego spadkobierczynię Masami Saionji (ur. 1941). Najpierw praktykował w Hijirigaoka, ośrodku ustanowionym przez Goi w Ichikawa, a następnie w ośrodku Stowarzyszenia Byakko Shinko Kai, u podnóża góry Fuji. Pan Nishinaka dwukrotnie odwiedzał Polskę blisko 10 lat temu. Wiosną powraca do nas aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem w praktykach jogicznych. Będziemy zatem mieli możliwość pogłębić wiedzę dotyczącą ciała fizycznego w relacji z umysłem, pogłębiać świadomość, praktykować medytację (jap. touitsu), wykonywać mudry (jap. In ) pracując z oddechem (jap. kokyuho).  Pan Nishinaka będzie również wykonywał rytuały oczyszczania (jap. okyome).
Sonoko Tanaka również odwiedziła Polskę w 2008r. Podobnie jak pan Nishinaka jest członkiem Byakko oraz praktykowała czynnie Aikido od 1986r. pod kierunkiem Morihiro Saito do jego śmierci w 2002 r. , w Iwama dojo, a następnie pod kierunkiem Hitohiro Saito. Współpracowała z Aikido Journal, w którym opublikowała częściowo przetłumaczone na język angielski „Takemusu Aiki” – duchowe nauki założyciela Aikido – Morihei Ueshiby.
Obecnie pani Tanaka zajmuje się wewnętrznymi aspektami Aikido.
Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach.

Warsztat odbędzie się w Ośrodku Karolinka przy ul. Żołnierskiej 69 w Podgórzynie koło Jeleniej Góry (http://www.przesieka.pl/karolinka/ ).

Cena za warsztat wynosi 290zł (płatne przed zajęciami).
Istnieje możliwość noclegu w Ośrodku (50zł ze śniadaniem) i  zamówienia obiadu (25zł) .
Zgłoszenia mailowe: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Tel: 604 176 487
Informacje o zajęciach na www.sundo.org.pl.

Pozdrawiam,
Jacek Kozłowski