Home Historia artykułów 2013-03-09 staż z sensei Ruud Van Ginkel 6 dan aikikai w Warszawie

2013-03-09 staż z sensei Ruud Van Ginkel 6 dan aikikai w Warszawie

W dniu 2013.03.09 odbył się w Warszawie staż z sensei Ruudem Van Ginkelem 6 dan aikikai zorganizowany przez Pawła Zdunowskiego.

Sensei Ruud Van Ginkel jest uczniem sensei Katsuyuki Shimamoto 8 dan aikikai i poprowadził dwudniowy staż.

Na stażu obecni byli przedstawiciele Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido Jelenia Góra. Zajęcia prowadzone były w bardzo spokojny i przemyślany sposób.

Sensei zwracał uwagę na zejście z linii ataku oraz wykonywanie technik w taki sposób, aby przy jak najmniejszym wysiłku atak został zneutralizowany.

Techniki te charakteryzują się obszernością ruchów oraz odpowiednim kątem natarcia, dzięki czemu przykładana siła nie musi być duża, żeby technika była efektywna.

Po zajęciach odbył się egzaminy na stopnie dan prowadzony przez komisję Polskiej Federacji Aikido w składzie: Jezy Pomianowski - przedwodniczący, Jerzy Sapiela i Marian Wiśniewski - członkowie komisji.

Wśród zdających znalazł się również członek Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido Jelenia Góra - Zbyszek Hurnowicz, który zdał egzamin na 4 dan.

W imieniu Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido Jelenia Góra składamy gratulacje dla Zbyszka za zdany egzamin oraz dla Jerzego Sapieli za pierwszego ucznia, który zdał na tak wysoki stopień mistrzowski.

Dziękujemy: Adrianowi, dwóm Pawłom oraz Radkowi za pracę jako uke przy egzaminie oraz Jackowi za bezpieczny transport.