Home Historia artykułów 2013-03-23/24 Shigemi Inagaki 8 dan aikiai w Złotowie

2013-03-23/24 Shigemi Inagaki 8 dan aikiai w Złotowie

W dniach 23-24.03.2013 w Złotowie odbyło się seminarium z sensei Shigemi Inagaki 8 dan aikikai.
W stażu wzięła udział grupa aikidoków z Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido Jelenia Góra.
Sensei Inagaki jest już kolejny raz w Złotowie i okazuje się, że ilość ćwiczących i chcących oglądać jego treningi ciągle rośnie. Na tym stażu było ponad 200 osób w tym goście z zagranicy.
Prowadzone zajęcia były bardzo intensywne i wymagały od ćwiczących wiele zaangażowania i uwagi.
Sensei pokazywał wiele technik i ich wariantów w krótkim czasie. Szczególnie zwracał uwagę na 4 elementy: kontakt z partnerem, kąt natarcia, postawę oraz skupienie. Ćwiczyliśmy techniki ciała, miecza i jo. W pierwszym dniu była również prelekcja na temat aikido, którą przygotował sensei Inagaki. Dotyczyła ona wyjaśnienia jego historii ćwiczeń w Iwamie, jego relacji z Saito sensei oraz przekazu czym jest aikido w życiu tego mistrza.
To co dało się odczuć, to spokój i otwartość mistrza, który jak sam mówi chce przez aikido tworzyć lepszy świat.
Pomimo inetnsywnych zajęć - ciągle pozostaje niedosyt i oczekiwanie kolejnego spotkania z prawdziwie miłym, serdecznym i bardzo otwartym człowiekiem.
W imieniu Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido chcemy podziękować organizatorom: Złotowskiemu Klubowi Aikido w osobie sensei Mariana Wiśniewskiego oraz wszystkich osób zaangażowanych, którzy przygotowali  imprezę i dali dowód temu, że zaangażowanie powoduje sukces. Gratulujemy i czekamy na kolejne :)
Serdecznie dziękujemy Wojtkowi Pieńkowskiemu, który pełnił rolę fotoreportera.

Karkonoskie Stowarzyszenie Aikido Jelenia Góra