Home Historia artykułów 2013-06-08/09 Shigemi Inagaki 8 dan w Gotenborgu

2013-06-08/09 Shigemi Inagaki 8 dan w Gotenborgu

W dniach 08/09.06.2013 w Goteborgu odbył się staż zorganizowany przez Ulfa Evenasa 7 dan aikikai, na którym prowadzącym był Shigemi Inagaki 8 dan aikikai.
Na seminarium obecnych było ok 100 osób z różnych klubów ze Szewecji, Danii, Anglii, Polski, Bułgarii, NIemiec oraz Rosji.
W spotkaniu tym uczestniczyli również członkowie Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido Jelenia Góra oraz członkowie Klubu Aikido Złotów.
Dwa dni zajęć obfitowały w treningi, na których sensei Inagaki pokazywał techniki ciała rozpoczynając od tayno no henka i tłumacząc wszystkie zasady wykonywania tego ćwiczenia, które następnie wykorzystywane są w  wielu innych technikach. Dodatkowo wiele czasu poświęcił na wyjaśnienie przekazu duchowego, który pozwala na wyjaśnienie źródeł i celu wykonywania ćwiczeń aikido.
W sobotę wieczorem po zakończonych zajęciach odbyło się wspólne party, na którym śpiewom i wspólnym rozmowom nie było końca. Sensei Ulf Evenas podziękował wszystkim za przybycie, a sensei Inagaki odśpiewał pieśń uchideshi, której twórcą jest podobno Isoyama sensei.
Następnego dnia zajęcia prowadzone były do godziny 14:30. Na zakończenie spotkania sensei Ulf Evenas przekazał prezent z okazji nadania 8 dana dla sensei Inagakiego oraz z okazji ich wspólnej 40-letniej znajomości.
Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość odbycia wspólnego stażu oraz organizacji świetnego przyjęcia, zwłaszcza, że seminarium miało ograniczoną ilość miejsc.
Chcemy również podziękować Ani, Januszowi i Stasiowi Grabowskim za wspólną, wspaniałą wyprawę.
Wszystkie zdjęcia z zajęć wykonał Stanisław Grabowski.