Home Historia artykułów 2007-01-20/21 Staż z sensei P. Orban w Lipsku

2007-01-20/21 Staż z sensei P. Orban w Lipsku

W sobotni poranek 20 stycznia o godz 5.30, skromna 4 osobowa ekipa Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido Jelenia Góra w składzie Paweł Bogacz, Jacek Dziki, Maciej Budzikowski i Wojciech Głogowski wyjechała na staż do Lipska prowadzony przez sensei Philippa Orban - 5dan Aikikai.
Po jakże szybkim znalezieniu miejsca stażu(tego tematu nie będę rozwijał), mieszczącego się na 2 piętrze prawdopodobnie starej poniemieckiej fabryki, wśród innych pomieszczeń przerobionych na biura pokazało się dojo, czyste schludne i nie zawsze pasujące do obrazów które znamy z naszego podwórka.
Na dzień dobry tak jak oczekiwałem suburi z bokenem i ok 1000 cięć shomen, kiri kaeshi, kesa giri w miejscu i z przemieszczaniem się. PóĽniej kata ze szkoły Kashima, kóre dzięki uprzejmości Sensei mogliśmy poćwiczyć w pełnym kontakcie przy pomocy fukuroshinai. To wszystko zajęło nam trochę ponad godzinę. Następnie przeszliśmy do technik podstawowych, tłumaczonych bardzo dokładnie oraz ich interpretacje. Pewnym zaskoczeniem była ilość technik i ataków ćwiczona na jednym treningu ale grupa była zaawansowana więc poszło gładko. I tak minęło kolejne 1,5 godz.
Po południu sensei zaaplikował nam dynamiczne rzuty typu kokyu nage, uchikaiten nage, tenchi nage, kote gaeshi z ataków katate dori, ryote dori, yokomen uchi, chuden zuki. Taka orka trwała kolejne 2 godz i tym sposobem zaliczyliśmy 4,5 godz sobotniego treningu. Niedziela dla rodziny więc wróciliśmy zdrowi i cali , niektórzy ze sporą ilością siniaków ale co nas nie zabije to nas wzmocni ;)
Szczególne podziękowania dla Maćka, a czemu to On juz wie.
Zdjęcia wkrótce ....

Autorem powyższego tekstu jes sensei Wojtek Głogowski, którem składam serdeczne podziękowania za tak radosną twórczość :-)