Home Historia artykułów 2013-11-09 I rocznica postawienia słupa pokoju w Szklarskiej Porębie

2013-11-09 I rocznica postawienia słupa pokoju w Szklarskiej Porębie

W dniu 2013-11-09 w dojo Mała Iwama w Szklarskiej Porębie odbyły się uroczystości z okazji I rocznicy postawienia słupa pokoju przez Goi Peace Foundation.
W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób.
Intencją imprezy było spotkanie ludzi, którzy przez rozwijanie różnych pasji w swoim życiu, działają pośrednio na rzecz pokoju.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zdjęcia przy słupie pokoju. Następnie odbył się pokaz aikido w wykonaniu członków Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido, po którym wystąpili zaproszeni goście, którzy opowiedzieli o swoich pasjach życiowych. Krótkie prelekcje rozpoczął Pan Mieczysław Dynius, były mistrz świata w skibobach. Zaprezentowany został również sam skibob, co wzbudziło duży aplauz wśród najmłodszych uczestników spotkania. Kolejnym prelegentem był Pan Jarosław Michalik, który opowiadał o narciarstwie biegowym. Zapraszał wszystkich serdecznie do spróbowania swoich sił w sporcie, który w dzisiejszych czasach jest znacznie bardziej popularny niż kiedyś. Wojtek Pieńkowski opowiedział o wspinaczce wysokogórskiej i o swoich górskich przygodach. Obecni na spotkaniu mogli oglądnąć elementy ekwipunku alpinistycznego i wysłuchać ciekawych opowieści z nimi związanych. Radek Eysmont opowiedział o swojej pasji jaką jest grafika. Przedstawił obrazki z filmów rysunkowych, które pozwalały na obserwację ruchu postaci, co wzbudziło szczególną ciekawość dzieci, ale i dorosłych.
Jako ostatni wystąpił p. Jacek Kozłowski - przedstawiciel Goi Preace Foundation, który krótko podsumował wspólne spotkanie oraz przekazał prezenty dla uczestników uroczystości.

W imieniu Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido chcemy złożyć serdeczne podziękowania dla osób przybyłych. Przede wszystkim dla dzieci, rodziców i wychowawców z przedszkola w Szklarskiej Porębie, którzy czujnie obserwowały całe spotkanie. Dziękujemy prelegentom wraz z osobami towarzyszącymi. Dzięki nim uroczystość nabrała innego wymiaru. Każdy bowiem ma możliwość działania na rzecz pokoju na świecie. Nie koniecznie przez wielkie zdarzenia w skali międzynarodowej, ale przede wszystkim czyniąc pokój w sobie i w swoim najbliższym otoczeniu. Przez odkrywanie i kultywowanie swoich pasji oraz przez tolerancję dla pasji innych ludzi.

 

Karkonoskie Stowarzyszenie Aikido Jelenia Góra